Habitat
Habitat

BM-Habitat Scroll of Honor Ödülü Adaylık Süreci Başladı

06 Ağustos 2018
BM-Habitat Scroll of Honor Ödülü Adaylık Süreci Başladı

BM-Habitat Scroll of Honor ödülü; konut temini gibi insan yerleşimleri çalışmalarına büyük katkıda bulunan, yoksulluk içinde yaşayan ve yerlerinden edilmiş kişilerin yaşam koşullarının geliştirilmesine önem veren girişimleri ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. 28 Ağustos 2018 tarihine kadar başvuruları devam eden ödülün sahibi 7 Eylül 2018’de belirlenerek 1 Ekim 2018 tarihinde “World Habitat Day” vesilesiyle kamuoyuyla paylaşılacaktır. 

Ödül sahibinin seçiminde Yeni Kentsel Gündemde de ön plana çıkan SKH 11 "Şehirlerin ve insan yerleşimlerinin kapsayıcı, güvenli, dayanıklı ve sürdürülebilir kılınması" ile ilgili en iyi uygulama ve girişimleri dikkate alınacak olup konu ile ilgili yapılmış projeler değerlendirilecektir. Bu yılın ödül sahibi belirlenirken Dünya Habitat Günü teması olan “Belediye Katı Atık Yönetimi” ile ilgili iyi uygulamalara özellikle dikkat edilecektir.

Söz konusu ödüle; yardım kuruluşları dahil olmak üzere hükümet ve hükümetlerarası kuruluşlar, ajanslar, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör kuruluşları, Ulusal Habitat Komiteleri veya odak noktaları, araştırma ve akademik kurumlar gibi tüm kamu ya da özel sektör kuruluşlar ya da bireyler aday olarak başvurabilmektedir.

Başvuru koşullarına dair detaylı kılavuza https://unhabitat.org/scroll-of-honour/ adresinden ulaşılabilir. Başvurular aynı adresten indirilebilecek formla birlikte unhabitat-whd@un.org adresine mail yoluyla yapılabilecektir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır